Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2014, sygn. IBPP3/443-1205/10/ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1205/10/ASz
w zakresie uznania zespołu składników majątkowych i niemajątkowych (Zespołu nr 1 oraz Zespołu nr 2) mających stanowić przedmiot aportu za zorganizowane części przedsiębiorstwa niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 24 września 2014 r. (data wpływu 2 października 2014 r.), uzupełnionym pismem z 10 grudnia 2014 r. (data wpływu 12 grudnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników majątkowych i niemajątkowych (Zespołu nr 1 oraz Zespołu nr 2) mających stanowić przedmiot aportu za zorganizowane części przedsiębiorstwa niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek, uzupełniony pismem z 10 grudnia 2014 r. (data wpływu 12 grudnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników majątkowych i niemajątkowych (Zespołu nr 1 oraz Zespołu nr 2) mających stanowić przedmiot aportu za zorganizowane części przedsiębiorstwa niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
M.(dalej: Wnioskodawca) jest osobą prawną prowadzącą działalność gospodarczą głównie w zakresie budownictwa.
Wnioskodawca prowadzi również działalność w zakresie najmu i dzierżawy posiadanych nieruchomości inwestycyjnych, poprzez wyodrębnione w tym celu w strukturze organizacyjnej Spółki specjalne Biuro Zarządzania Nieruchomościami (dalej: BZN). BZN zajmuje się również pośrednictwem w sprzedaży ww. nieruchomości. BZN zostało wyodrębnione na podstawie uchwały Zarządu dotyczącej zmian w Regulaminie organizacyjnym Spółki. Do BZN przypisane zostały nieruchomości inwestycyjne, inne składniki materialne i niematerialne oraz pracownicy Biura. Wskazane wyżej nieruchomości zostały wyodrębnione w schemacie organizacyjnym Spółki oraz przypisane do działalności BZN na podstawie Uchwały Zarządu nr xxx z dnia 12 września 2014 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty