11.12.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2014, sygn. IBPP3/443-1224/14/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1224/14/JP

brak prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu remont dachu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 października 2014 r. (data wpływu 8 października 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu pn. .

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Od 2012 r. Wnioskodawca realizuje projekt w ramach działania Małe projekty Osi 4 Leader PROW 20072013 pt. . Remontowany budynek zbudowany w 1870 r. przy ul. S (obecnie L ) w L jest jednym z trzech budynków w tej miejscowości, który został wpisany indywidualnie do rejestru zabytków przez Wojewódzkiego Konserwatora zabytków pod numerem z dnia 12 kwietnia 1991 r. Remont dachu będzie modelowym przykładem działań osób prywatnych w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego. Zaplanowane zadania dotyczą remontu dachu na budynku ... w miejscowości L. Budynek z dachem dwuspadowym z naczółkami i przyczółkami pierwotnie pokryty był gontem drewnianym, który wymieniono na dachówkę ceramiczną około 1965 r. Dachówka wraz z częścią drewnianej konstrukcji uległa zniszczeniu i aby budynek mógł nadawać się do użytku konieczne są zaplanowane działania remontowe. Należy nadmienić, iż budynek znajduję się przy jednej z głównych ulic L, tak więc jego stan wywiera wpływ na wizerunek całego miasteczka.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne