Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2014, sygn. IBPP3/443-158/14/UH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-158/14/UH
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. .
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 10 lutego 2014 r. (data wpływu 12 lutego 2014 r.) uzupełnionym pismem z 15 kwietnia 2014 r. (data wpływu 22 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek uzupełniony pismem z 15 kwietnia 2014 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o zwrot podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zaistniałego stanu faktycznego:
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku VAT, którego celem statutowym jest działalność w zakresie ochrony zdrowia. Wnioskodawca w 2010 r. realizował projekt ze środków unijnych pod nazwą , który obejmował:
- przygotowanie studium wykonalności projektu oraz wniosku aplikacyjnego;
- zakup, dostawę i montaż sprzętu medycznego;
- zakup, dostawę i montaż dźwigów szpitalnych, promocję projektu.
Realizacja inwestycji, obejmująca zakup sprzętu medycznego służącego do diagnostyki i terapii pacjentów wraz z wymianą dźwigów szpitalnych miała na celu podniesienie jakości i dostępności usług medycznych świadczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz dostosowanie wyposażenia placówki do wymogów prawa (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 marca 2007 r.). Bezpośrednim celem projektu było zmniejszenie liczby zgonów powstających w wyniku wypadków i innych stanów nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Pozyskanie sprzętu medycznego takiego jak: aparat rtg, aparat do znieczuleń, aparat usg, głowica endowaginalna USG, kardiomonitory, wózki przezierne dla pacjentów, wózek reanimacyjny z oprzyrządowaniem, wiertarka akumulatorowa, analizator parametrów krytycznych, łóżka chorych miało na celu poprawę bezpieczeństwa pacjentów wymagających natychmiastowego leczenia oraz intensywnego nadzoru i specjalistycznej opieki medycznej, przez szybką i precyzyjną diagnostykę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty