Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2014, sygn. IPTPP2/443-973/13-5/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-973/13-5/KW

w zakresie uznania nabycia wyrobów stalowych wraz z usługami za świadczenie kompleksowe dostawę towarów i rozliczenia tej dostawy według mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz podstawy opodatkowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 grudnia 2013 r. (data wpływu 18 grudnia 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 lutego 2014 r. (data wpływu 21 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nabycia wyrobów stalowych wraz z usługami za świadczenie kompleksowe dostawę towarów i rozliczenia tej dostawy według mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz podstawy opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania nabycia wyrobów stalowych wraz z usługami za świadczenie kompleksowe dostawę towarów i rozliczenia tej dostawy według mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz podstawy opodatkowania.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 19 lutego 2014 r. poprzez doprecyzowanie przedmiotu wniosku, opisu sprawy oraz własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej przedstawionego opisu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja specjalistycznej aparatury i urządzeń przemysłowych, komponentów do elektrowni wiatrowych i generatorów oraz komponentów do maszyn budowlanych i przeładunkowych. Podstawowym surowcem wykorzystywanym do produkcji jest blacha i inne wyroby stalowe wymienione w załączniku nr 11 do ustawy o podatku VAT, objęte mechanizmem odwrotnego obciążenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne