Interpretacja indywidualna z dnia 03.03.2014, sygn. IPTPP2/443-915/13-5/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-915/13-5/KW
w zakresie opodatkowania czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na przewóz taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia poprzez radio-taxi
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2013 r. (data wpływu 27 listopada 2013 r.), uzupełnionym pismami z dnia 12 lutego 2014 r. (data wpływu 14 lutego 2014 r) oraz 19 lutego 2014 r. (według daty wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na przewóz taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia poprzez radio-taxi jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na przewóz taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia poprzez radio-taxi oraz podatku dochodowego od osób prawnych.
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismami z dnia 6 lutego 2014 r. i 19 lutego 2014 r. poprzez doprecyzowanie przedmiotu wniosku, opisu sprawy oraz o kwestie związane z reprezentacją.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Stowarzyszenie Taksówkarzy X w przy ul. jest dobrowolnym, samorządowym, trwałym zrzeszeniem mającym na celu rozwijanie wzajemnej współpracy z myślą o ułatwieniu dostępu do środków transportu poprzez telefon, a także przyczynianie się do integracji środowiska taksówkarzy oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych oraz jednostek organizacyjnych, które podejmują takie działania. Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie i popieranie przedsięwzięć zmierzających do zapewnienia prawidłowego działania związanego z wykonywaniem usług taksówkarskich. Stowarzyszenie realizuje cele przez:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty