11.09.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2014, sygn. ILPP2/443-608/14-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-608/14-4/JK

Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z najmem pojazdów zastępczych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z 28 maja 2014 r. (data wpływu 2 czerwca 2014 r.) uzupełnionym pismem z 2 września 2014 r. (data wpływu 5 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z najmem pojazdów zastępczych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z najmem pojazdów zastępczych. Wniosek został uzupełniony 5 września 2014 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). W ramach prowadzonej działalności Spółka świadczy kompleksowe usługi pomocy drogowej (tzw. usługi assistance drogowego) Spółka prowadzi również działalność w zakresie wynajmu i dzierżawy samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych.

Odbiorcami świadczonych przez Spółkę usług assistance drogowego są podmioty oferujące swoim klientom pakiety pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu lub wypadku, tj. między innymi firmy leasingowe, firmy z branży zarządzania flotami oraz wynajmu długoterminowego, importerzy, producenci oraz dystrybutorzy, dealerzy samochodów (dalej łącznie: Kontrahenci). Wnioskodawca występuje w takich przypadkach w charakterze podwykonawcy danego Kontrahenta w zakresie usług assistance drogowego świadczonych na rzecz jego klientów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne