Interpretacja indywidualna z dnia 26.11.2014, sygn. ITPB1/415-1071/14/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1071/14/DP
Czy ewentualny przychód po stronie Uczestników z tytułu nabycia i realizacji Prawa, powstanie tylko w momencie realizacji Prawa (tj. w momencie, kiedy kwota Rozliczenia Pieniężnego stanie się należna) i stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu z zastosowaniem 19% stawki podatkowej zgodnie z art. 30b ust. 1 tej ustawy i czy w związku z tym na Spółce będą ciążyły obowiązki płatnika oraz obowiązki informacyjne w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. z. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem pracowników w pracowniczym programie motywacyjnym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem pracowników w pracowniczym programie motywacyjnym.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka B.M. Sp. z o.o. (Spółka, Wnioskodawca) planuje wprowadzić dobrowolny program motywacyjny dla Członków Zarządu Spółki oraz Kluczowych Menedżerów (Uczestnicy).
Uczestnicy są zatrudnieni lub współpracują ze Spółką na podstawie umów o pracę, kontraktów menedżerskich lub uchwał powołujących ich do zarządu Spółki. Spółka zawrze z Uczestnikami odrębną od obecnej formy współpracy/zatrudnienia i niezwiązaną z nią umowę pochodnego instrumentu finansowego (Umowa). Na podstawie tej Umowy Uczestnikom przyznane zostanie warunkowe prawo (Prawo) do otrzymania w przyszłości kwot rozliczenia pieniężnego za każdy rok obrotowy (Rozliczenie Pieniężne), którego wysokość uzależniona będzie od wskaźników finansowych Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty