13.03.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2014, sygn. ITPP2/443-1416/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1416/13/AP

Stawka podatku na sprzedaż oprawek do okularów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2012 r. (data wpływu 19 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla dostawy oprawek do okularów, służących do produkcji okularów korekcyjnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla dostawy oprawek do okularów, służących do produkcji okularów korekcyjnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem prowadzenia działalności gospodarczej jest sprzedaż oprawek do okularów korekcyjnych. Jest Pani opodatkowana na zasadach ogólnych, prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz jest podatnikiem VAT. W ramach działalności sprowadza ze Stanów Zjednoczonych oprawki do okularów, które następnie sprzedawane są polskim kontrahentom, wykorzystującym je do wykonania okularów korekcyjnych. Oprawki importowane są ze stawką zerową, jako produkt medyczny, natomiast sprzedawane są ze stawką 23% VAT. Zamierza Pani zastosować 8% stawkę VAT przy sprzedaży oprawek do okularów korekcyjnych. Sprzedawane oprawy do okularów korekcyjnych stanowią wyrób medyczny, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 38 ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679, z późn. zm.) - oprawki okularowe do noszenia i poprawy widzenia po wstawieniu odpowiednich szkieł korekcyjnych przez optyka. Wszystkie wyroby są oznakowane znakiem CE, po przeprowadzeniu odpowiednich dla wyrobu procedur oceny zgodności potwierdzających, że wyrób spełnia odnoszące się do niego wymagania zasadnicze, zgodnie z art. 11 pkt 4 ustawy o wyrobach medycznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne