Interpretacja indywidualna z dnia 06.12.2013, sygn. IPPP3/443-867/13-2/MKw, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-867/13-2/MKw
Opodatkowanie transakcji nabycia nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17.09.2013 r. (data wpływu 19.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji nabycia nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji nabycia nieruchomości.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. Sp. k (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca) - jest spółką osobową, której komplementariuszem jest P. Sp. z o.o., natomiast komandytariuszem jest X. S.A. Spółka należy do grupy kapitałowej X. - jednej z głównych operatorów logistycznych oraz dostawców usług transportowych i spedycyjnych w kraju. Spółka została założona w celu zarządzania nieruchomościami na rzecz podmiotów z grupy kapitałowej. Wraz ze zgłoszeniem rejestracyjnym do Rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego Spółka wystąpiła również o nadanie numeru identyfikacji podatkowej, który w dacie złożenia wniosku nie został jeszcze Spółce nadany.
W tym celu planowana jest reorganizacja działalności wewnątrz podmiotów w grupie kapitałowej, w ramach której X. S. A. (Zbywca) dokona zbycia posiadanych przez siebie niezabudowanych oraz zabudowanych budynkami oraz budowlami nieruchomości w stosunku, do których jest właścicielem, lub użytkownikiem wieczystym (dalej: Nieruchomości), na rzecz Spółki. Nieruchomości zostaną zbyte w drodze umowy sprzedaży dokonanej w formie aktu notarialnego (Przedmiot Transakcji).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty