Interpretacja indywidualna z dnia 27.12.2013, sygn. IPPP3/443-914/13-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-914/13-2/SM
brak opodatkowania czynności sprzedaży oddziału
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2013 r. (data wpływu 03.10.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży oddziału - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 03.10.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży oddziału.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
E. N.V. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Antylach Holenderskich, która została utworzona w 1990 roku (dalej: Spółka lub Wnioskodawca). Spółka specjalizuje się w działalności kantorowej i transferach pieniężnych, którą prowadzi od wielu lat na wielu rynkach wspólnotowych i rynkach państw trzecich bezpośrednio lub przez swoje spółki córki. Spółka należy do grupy I. (dalej również: I.).
W styczniu 2011 r. Spółka nabyła tzw. licencję główną (Master Licence) do korzystania z własności intelektualnej I. na terytorium Polski (dalej: ,,Licencja). Licencja ma charakter wyłączny i obejmuje m.in. prawo do używania znaku towarowego I. oraz tzw. Business System określającego model biznesowy obowiązujący w grupie I., jak również wyłączne prawo do udzielania sublicencji na terytorium Polski. Model biznesowy powstał na podstawie wieloletnich doświadczeń z działalności kantorowej i usług transferów pieniężnych. Poza prawem do zarządzania znakiem towarowym, Licencja obejmuje w ramach modelu biznesowego m.in. wytyczne dotyczące:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty