25.11.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.11.2013, sygn. IPTPP2/443-865/13-2/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-865/13-2/KW

pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanymi Projektami badawczo-rozwojowymi

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 października 2013 r. (data wpływu 5 listopada 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu wydatków związanych z realizowanymi projektami badawczo-rozwojowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 listopada 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu wydatków związanych z realizowanymi projektami badawczo-rozwojowymi.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.

Spółka Jawna X (Wnioskodawca) prowadzi działalność handlową, usługową i produkcyjną w zakresie materiałów i urządzeń techniki kryminalistycznej. Czynności te podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

Zainteresowany bierze udział jako partner w konsorcjach naukowo-przemysłowych. Wnioskodawca jako jeden z konsorcjantów zawiera z Liderem Projektu oraz innymi współuczestnikami umowy o wykonanie projektu badawczo-rozwojowego. Spółka jest w trakcie realizacji dwóch Projektów dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa:

  1. umowa nr . Liderem Projektu jest I. Celem Projektu jest opracowanie nowoczesnego namiotu do ujawniania śladów linii papilarnych parami estru kwasu cyjanoakrylowego na podłożach niechłonnych (NUS) przeznaczonego do użytkowania przez służby kryminalistyczne Policji. Zadaniem Spółki w Projekcie jest opracowanie we współpracy z innymi konsorcjantami dokumentacji techniczno-technologicznej, wykonanie prototypów spełniających założenia Projektu oraz opracowanie instrukcji użytkowania NUS;
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne