Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2013, sygn. IPTPP1/443-465/13-6/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-465/13-6/AK
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych oraz wydatków bieżących związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej,
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2013r. (data wpływu 21 czerwca 2013r.) uzupełnionym pismem z dnia 8 sierpnia 2013r. (data wpływu 12 sierpnia 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- opodatkowania podatkiem VAT czynności odprowadzania ścieków,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej.
Wniosek został uzupełniony w dniu 12 sierpnia 2013r. w zakresie doprecyzowania zdarzenia przyszłego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe (doprecyzowane w uzupełnieniu wniosku).
Gmina (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Od 2013r. Gmina realizuje inwestycję polegającą na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w wybranych miejscowościach na terenie Gminy. Ponoszone w tym zakresie wydatki (dalej: wydatki inwestycyjne) są dokumentowane przez dostawców/wykonawców wystawianymi przez Gminę fakturami VAT z wykazanymi na nich kwotami VAT naliczonego. Całkowity koszt netto inwestycji przekroczy 15 tys. PLN. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane przy udziale dofinansowania ze środków unijnych w ramach PROW.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty