Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2013, sygn. ILPP4/443-304/13-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-304/13-2/EWW
Stawki 8% dla robót budowlanych wykonywanych przy budowie saun, łaźni, jacuzzi, basenu, wanny w obiektach budownictwa społecznego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2013 r. (data wpływu 4 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest montaż kominków w budynkach mieszkalnych. Ze zleceniodawcami jest zawierana umowa na kompleksowe wykonanie usługi montażu urządzeń grzewczych z zużyciem zakupionych materiałów. Jest to usługa budowlana i obejmuje montaż instalacji grzewczej, wmontowanie odpowiednich urządzeń i przewodów, naprawę uszkodzonej ściany i podłogi oraz wykonanie obudowy urządzenia grzewczego. Dla powyższej usługi budowlanej jest stosowana 8% stawka podatku VAT.
W przyszłości w ramach prowadzonej działalności Zainteresowany chciałby także montować sauny, łaźnie parowe, baseny, jacuzzi i wanny w budynkach mieszkalnych. Wszystkie te urządzenia będą kupowane i odsprzedawane zawsze z usługą dostawy, montażu i uruchomienia a z klientami będzie zawarta umowa na świadczenie usługi budowlanej. Niektóre urządzenia i ich elementy będą na stałe połączone z podłożem, ścianą, instalacją elektryczną i nie będzie możliwości ich swobodnego przenoszenia w dowolne miejsce. Kabina sauny stanowi konstrukcję wolnostojącą. Konstrukcja ścian jest konstrukcją stelaża drewnianego. Cały proces składania ram będzie wykonywany przez Wnioskodawcę. Elementy modułowe będą łączone ze sobą, dopasowując je do wielkości kabiny i montując każdy element do momentu powstania całej kabiny. Kabina sauny w końcowym efekcie montażu zostanie w całości zabudowana. Podobna procedura dotyczy także montażu wszystkich wymienionych wyżej urządzeń (łaźnie parowe, baseny, jacuzzi i wanny).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty