Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2013, sygn. ILPP1/443-213/13-2/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-213/13-2/HW
1. Czy w sytuacji opisanej w pierwszym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia całego podatku VAT z ceny nabycia albo rat leasingowych, jeżeli po okresie 7 miesięcy wynajmu samochód osobowy będzie wykorzystywany w jego działalności gospodarczej innej niż najem oraz okazjonalnie wynajmowany?
2. Czy w sytuacji opisanej w drugim zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia całego podatku VAT z ceny nabycia albo rat leasingowych, jeżeli po okresie 7 miesięcy wynajmu, samochód osobowy będzie wykorzystywany w wyłącznie w jego działalności gospodarczej innej niż najem, a zatem nie będzie już wynajmowany?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2013 r. (data wpływu 18 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie lub raty leasingu operacyjnego samochodu osobowego jest:
- prawidłowe dla nabytego samochodu osobowego przeznaczonego pod wynajem przez okres 7 miesięcy oraz dla samochodu będącego przedmiotem leasingu operacyjnego przeznaczonego pod wynajem przez okres 7 miesięcy, a następnie wykorzystywanego zarówno na wynajem, jak również dla potrzeb Spółki,
- dla samochodu będącego przedmiotem leasingu operacyjnego przeznaczonego pod wynajem przez okres 7 miesięcy, a następnie wykorzystywanego tylko do innej niż najem działalności gospodarczej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty