Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2012, sygn. IPPP2/443-1055/12-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1055/12-2/AO
braku opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem przedmiotu transakcji
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2012 r. (data wpływu 17.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem przedmiotu transakcji - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 października 2012 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT wniesienia aportem przedmiotu transakcji.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
- Charakter planowanej Transakcji
Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka) jest spółką utworzoną pod prawem polskim w ramach Grupy. Od 2009 r. Spółka prowadzi działalność w zakresie zarządzania aktywami i znakami towarowymi Grupy X., w tym rozwoju ww. znaków oraz ich promocji na rynku. W chwili obecnej, Spółka posiada łącznie kilkadziesiąt znaków towarowych zarejestrowanych lub zgłoszonych do rejestracji w Polsce (szczegółowa lista znaków dostępna w internetowej bazie danych Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej). Znaki te obejmują znaki słowne oraz słowno-graficzne; większość z nich składa się z członu X. oraz dodatkowego oznaczenia słownego lub graficznego. Ponadto, Spółka posiada łącznie 9 słownych, słowno-graficznych i graficznych wspólnotowych znaków towarowych, chronionych na całym obszarze Unii Europejskiej, w tym na terenie Polski (szczegółowa lista znaków dostępna w internetowej bazie danych Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego); znaki te są zarejestrowane.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty