Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2012, sygn. IPPP2/443-701/12-2/KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-701/12-2/KOM
Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług związanych z realizacją przedmiotowej umowy, z uwagi na związek poniesionych wydatków z czynnościami opodatkowanymi i z uwagi na to, że nie będzie miało miejsca wyłączenie, o którym mowa w art. 88 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11.07.2012 r. (data wpływu 25.07.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywaną usługą w ramach umowy z Operatorem - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25.07.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywaną usługa w ramach umowy z Operatorem.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność deweloperską. Spółka ma status czynnego podatnika podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Spółka buduje obiekty apartamentowe w miejscowościach wypoczynkowych, a następnie sprzedaje mieszczące się w nich lokale. Sprzedaż ta jest opodatkowana według właściwej stawki VAT.
W celu zwiększenia zainteresowania potencjalnych nabywców (dalej: Nabywcy) wspomnianymi lokalami Spółka zamieszcza w swoich materiałach reklamowych dotyczących realizowanych (oraz planowanych) inwestycji informację na temat możliwości wykorzystania nabytych apartamentów do prowadzenia działalności w zakresie ich krótkoterminowego wynajmu na rzecz turystów (lub innych zainteresowanych takim pobytem osób). Powyższe jest możliwe ze względu na walory turystyczne okolic, w których są realizowane projekty Spółki. Jest regułą, że Nabywcy wykazują zainteresowanie takim wykorzystaniem apartamentów, które zamierzają zakupić, jednakże nie są zainteresowani bezpośrednim angażowaniem się w prowadzenie takiej działalności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty