14.12.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2012, sygn. IBPP1/443-960/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-960/12/AW

Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego usługi rachunkowo-księgowe (bez doradztwa) oraz usługi biegłego rewidenta

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 września 2012r. (data wpływu 7 września 2012r.) uzupełnionym pismem z dnia 4 grudnia 2012r. (data wpływu 6 grudnia 2012r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego VAT w związku ze świadczeniem usług badania sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych na podstawie art. 64 ustawy o rachunkowości oraz usług rachunkowo-księgowych dla podmiotów gospodarczych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 września 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego VAT w związku ze świadczeniem usług badania sprawozdań finansowych podmiotów gospodarczych na podstawie art. 64 ustawy o rachunkowości oraz usług rachunkowo-księgowych dla podmiotów gospodarczych.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 4 grudnia 2012r. (data wpływu 6 grudnia 2012r.) będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 28 listopada 2012r. zna IBPP1/443-960/12/AW.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Jako osoba fizyczna Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od dnia 6 września 2005r. wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

na podstawie przedłożonych przez klienta dokumentów księgowych,f). nie podejmuje decyzji o tym w jaki sposób dany dokument zaksięgować lub rozliczyć, gdyż taką decyzję podejmuje klient jako kierownik jednostki, której księgi rachunkowe Wnioskodawca prowadzi w ramach zawartej wcześniej umowy. Księgowania lub rozliczenia dokumentów przedłożonych przez klienta Wnioskodawca dokonuje zgodnie z Polityką Rachunkowości obowiązującą w firmie klienta zatwierdzoną stosowną decyzją jej kierownictwa. Polityka Rachunkowości obowiązująca w obsługiwanej firmie zawiera plan kont i na podstawie zatwierdzonego planu kont Wnioskodawca dokonuje stosownych księgowań operacji gospodarczych,g). wykonuje również inne czynności wynikające z umowy zawartej z klientem, np. sporządzanie list wynagrodzeń, deklaracje ZUS oraz deklaracje podatkowe (PIT lub CIT) na podstawie danych wynikających z ewidencji wynagrodzeń lub zestawienia obrotów i sald.
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne