20.04.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2012, sygn. IBPP3/443-157/12/UH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-157/12/UH

Prawo do odliczenia w całości lub w części podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. .

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2012r. (data wpływu 3 lutego 2012r.) uzupełnionym pismem z dnia 30 marca 2012r. (data wpływu 3 kwietnia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w całości lub w części podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 lutego 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w całości lub w części podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: . Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 30 marca 2012r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego:

Gmina ubiega się o pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 3.1 Rozwój infrastruktury turystycznej, schemat C Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu celem realizacji projektu pod nazwą .... W ramach zadania wykonane zostaną park rekreacyjno-krajobrazowy obejmujący zagospodarowanie terenu nieczynnej kopalni galmanu z XIX w. na park sportów młodzieżowych wraz z parkiem dydaktycznym oraz zagospodarowanie terenu wzgórza zamkowego w . W projekcie uwzględniono powstanie wielu atrakcji dla deskorolkowców, użytkowników różnego rodzaju rowerów, utworzone zostaną ścieżki rekreacyjne dla spacerowiczów, plac zabaw, skateplaza z odrębną wewnętrzną komunikacją i elementami małej architektury. Jako uzupełnienie parku rekreacyjnego koncepcja przewiduje powstanie parku dydaktycznego z ekspozycją starych maszyn używanych w górnictwie, odpowiednio dopasowana do ukształtowania terenu oraz wkomponowana w przyszłe zagospodarowanie, którego zadaniem będzie utrzymanie pamięci o historii tego obszaru. Na terenie wzgórza zamkowego wykonane zostaną schody na taras widokowy w obrębie zamku górnego, iluminacja ruin, tor łuczniczy, majdan do turniejów rycerskich, brama wjazdowa, remont mostu drewnianego do bramy zamkowej, rekonstrukcja chałupy (wybitnego inżyniera, konstruktora), utworzone zostaną piesze szlaki turystyczne, ciąg pieszo-jezdny do istniejącego zjazdu z drogą wojewódzką do szlaku turystycznego pieszego oraz elementy małej architektury ławki, kosze, tablice informacyjne. Na terenie całego kompleksu rekreacyjno-sportowego zlokalizowane będą odpłatne parkingi (65 miejsc parkingowych) oraz sanitariaty.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne