13.12.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2012, sygn. IPTPP4/443-676/12-2/ALN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-676/12-2/ALN

Uznanie X za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowania zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2012 r. (data wpływu 28 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania X za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowania zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania X za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz opodatkowania zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

X (dalej: Wnioskodawca), będący podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług prowadzi działalność gospodarczą w postaci przedsiębiorstwa funkcjonującego pod firmą: X (dalej: X). W ramach przedsiębiorstwa Wnioskodawca prowadzi działalność w branży hotelarskiej oraz działalność w zakresie budownictwa wodnego, hydrotechnicznego, ogólnego oraz wykonawstwa instalacji, sieci i przyłączy (głównie wodno-kanalizacyjnych).

W celu ustrukturyzowania oraz nadania przejrzystości strukturom funkcjonującym w ramach przedsiębiorstwa, a w konsekwencji osiągnięcia wzrostu zyskowności i wartości przedsiębiorstwa Wnioskodawca postanowił wyodrębniać po kolei części przedsiębiorstwa tak, aby wyszczególnić poszczególne części przedsiębiorstwa dedykowane i ukierunkowane na prowadzenie określonego rodzaju działalności w danej lokalizacji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne