Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2012, sygn. IPTPP2/443-588/12-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-588/12-2/IR
Wnioskodawca nie będzie miał możliwości odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadania, ponieważ jak wskazał Wnioskodawca - wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu nie będą miały związku z czynnościami opodatkowanymi podatkiem od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2012 r. (data wpływu 9 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. ,,.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe
Gmina (Wnioskodawca) ubiega się o pomoc ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej . dla zadania pn. . Opinia w sprawie możliwości odliczenia VAT od wydatków związanych z realizacją zadania stanowi załącznik do umowy dotacji.
Uchwalona w lipcu 2011 r. zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, ma na celu wprowadzenie zmian w obowiązującym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi poprzez: uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, poprzez prowadzenie właściwego sposobu postępowania z odpadami komunalnymi zarówno przez właścicieli nieruchomości, jak i przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie odbierania odpadów komunalnych, prowadzenie selektywnego zbierania odpadów komunalnych u źródła, w celu wykazania osiągnięcia tzw. poziomów odzysku i ilości odpadów komunalnych, w tym odpadów ulegających biodegradacji, na składowiska odpadów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty