Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2011, sygn. IPPP3/443-1081/11-4/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1081/11-4/LK
Opodatkowanie dostawy wraz z montażem urządzenia przemysłowego do przetwarzania śmieci domowych i surowców wtórnych,
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia (02.08.2011 r.) (data wpływu 05.08.2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 20.10.2011 r. (data wpływu 24.10.2011 r.) na wezwanie z dnia 13.10.2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy wraz z montażem urządzenia przemysłowego do przetwarzania śmieci domowych i surowców wtórnych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy wraz z montażem urządzenia przemysłowego do przetwarzania śmieci domowych i surowców wtórnych.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 20.10.2011 r. (data wpływu 24.10.2011 r.) będącym odpowiedzią na wezwanie tut. Organu Nr IPPP3/443-1081/11-2/LK z dnia 13.10.2011 r.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka mbH (dalej: Spółka), spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prawa niemieckiego i przedsiębiorca z siedzibą w Niemczech nieposiadający w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności, ale zarejestrowany w Polsce zgodnie z art. 96 ust. 4 ustawy VAT, otrzymała zlecenie montażu w zakładzie zleceniodawcy kompleksowego urządzenia przemysłowego do przetwarzania śmieci domowych i surowców wtórnych, które składa się z urządzeń sortujących, przesiewających, przenoszących materiał, kabiny sortowania, rozdrabniania, i przekazania urządzenia zleceniodawcy w stanie gotowym do pracy. Urządzenie nie jest związane z podłożem w sposób, przez który demontaż lub przeniesienie urządzenia oznaczałoby jego unicestwienie, nie byłaby to jednak prosta czynność, czynność ta wymagałaby względnie dużego nakładu pracy, w tym kontekście urządzenie jest trwale związane z zakładem, w którym jest montowane. Zleceniodawca jest osobą prawną, przedsiębiorcą z siedzibą w Polsce, miejsce montażu urządzenia znajduje się w zakładzie zleceniodawcy w Polsce. Zakres świadczenia spółki obejmuje sprowadzenie na miejsce montażu wszystkich części urządzenia i ich złożenie oraz rozruch na miejscu. Parametry techniczne urządzenia są ściśle określone dokumentacją techniczną towarzyszącą umowie. Spółka ponosi wszelkie ryzyka związane z wykonaniem zlecenia dopóki kompletne urządzenie nie zostanie uruchomione i odebrane przez zleceniodawcę jako zdolne do pracy. Dopiero wtedy następuje przekazanie urządzenia zleceniodawcy i świadczenie zostaje uznane za wykonane. Urządzenie jest montowane w hali w zakładzie zleceniodawcy. Zostało ono zamówione dla celów i potrzeb tego zakładu. Za wykonanie całego zlecenia została uzgodniona cena ryczałtowa, która jest wynagrodzeniem za wykonanie całego świadczenia. Spółka odpowiada za cały projekt wobec zleceniodawcy w tym także za świadczenia swoich poddostawców i podwykonawców. Świadczenie spółki zostało wykonane po dniu 1 kwietnia 2011 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty