Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2011, sygn. IPPP2/443-842/11-2/KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-842/11-2/KOM
opodatkowanie wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowej spółki
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 8.07.2011 r. (data wpływu 12.07.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowej spółki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowej spółki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką prawa polskiego i polskim rezydentem podatkowym i najdłużej działającą w Polsce niezależną firmą doradztwa finansowego. Podstawowa działalność firmy to pośrednictwo w zakresie sprzedaży produktów kredytowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych osobom fizycznym i prawnym. Jest firmą nastawioną na bezpośredni kontakt z klientem. W związku z tym zatrudnia lub współpracuje z licznym gronem doradców finansowych odpowiedzialnych za nawiązywanie relacji z klientami oraz sprzedaż na ich rzecz produktów znajdujących się w ofercie Wnioskodawcy. W szczególności, doradcy finansowi pośredniczą w uzyskiwaniu kredytów (mieszkaniowych, oszczędnościowych, konsolidacyjnych, refinansowych, gotówkowych), zakupie produktów inwestycyjnych (funduszy inwestycyjnych, planów oszczędnościowych, lokat strukturyzowanych) oraz produktów ubezpieczeniowych (na życie, majątkowych, od bezrobocia).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty