24.05.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2011, sygn. IPPB2/436-93/11-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-93/11-2/AF

Powstanie obowiązku podatkowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 10.03.2011 r. (data wpływu 14.03.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie powstania obowiązku podatkowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.03.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie powstania obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Syn Wnioskodawczyni Daniel wraz z żoną Emilią zdecydowali się na zakup mieszkania poprzez zaciągniecie kredytu mieszkaniowego. Z powodu braku zdolności kredytowej młodych małżonków Wnioskodawczyni wraz mężem Władysławem Z. stali się współkredytobiorcami kredytu hipotecznego w celu podwyższenia zdolności kredytowej i uzyskaniu kwoty niezbędnej na zakup mieszkania. W umowie kredytowej występuje czterech kredytobiorców natomiast akt notarialny musiał zostać spisany jedynie na małżonków Emilię i Daniela Z. pozostających we wspólności majątkowej. Była to konieczność ponieważ skorzystali z kredytu z programem, który jest obarczony specjalnymi wymogami i mogą z niego skorzystać jedynie osoby nie posiadające własnego mieszkania.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne