Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2011, sygn. IBPP3/443-861/11/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-861/11/AB
Wniesienie przedsiębiorstwa Wnioskodawcy do spółki komandytowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2011 r. (data wpływu 2 sierpnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania wniesienia przedsiębiorstwa do spółki komandytowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania wniesienia przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą samodzielnie działalność gospodarczą, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych w przewozach krajowych i międzynarodowych. Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym.
Wnioskodawca zamierza wnieść całe swoje przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego, aportem do nowo powstałej spółki komandytowej jako wkład komandytariusza. W skład przedmiotu aportu wchodzić będą również środki trwałe, przy nabyciu bądź wytworzeniu których wnioskodawca skorzystał z możliwości dokonania pełnego odliczenia podatku naliczonego (nabyte lub wytworzone środki trwałe służyły wyłącznie działalności opodatkowanej).
W nowo powstałej spółce zostaną zachowane związki funkcjonalne pomiędzy poszczególnymi składnikami wnoszonego aportem przedsiębiorstwa, a przekazana masa będzie służyć kontynuowaniu określonej działalności gospodarczej, zarówno pod względem organizacyjnym jak i funkcjonalnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty