01.08.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2011, sygn. ILPP2/443-679/11-4/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-679/11-4/AD

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia brak daty sporządzenia (data wpływu 15 kwietnia 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 26 lipca 2011 r. (data wpływu 1 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 26 lipca 2011 r. (data wpływu 1 sierpnia 2011 r.) o doprecyzowanie przedstawionego we wniosku stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej także; Spółka, Wnioskodawca) zrealizował inwestycję kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy (Aquapark), składający się z parku wodnego z typowymi dla takich obiektów atrakcjami, saunarium, obszaru wellness oraz basenu sportowego. Poza podstawową działalnością, tj. świadczeniem usług wstępu na basen, Spółka sprzedaje również usługi o charakterze towarzyszącym, w tym m.in. bilety/karnety wstępu na saunę zarówno na rzecz osób fizycznych jak i na rzecz firm.

Oferta Spółki w zakresie usług korzystania z sauny, może mieć różny charakter, tzn. przedmiotem sprzedaży mogą być samodzielnie bilety wyłącznie na saunę, bądź także bilety tzw. pakietowe (łączące kilka różnych usług, jak np. basen + sauna). W przypadku sprzedaży na rzecz osób fizycznych stosowane są z reguły bilety pakietowe, gdzie główną wiodącą usługą jest usługa wstępu na basen, niemniej jednak pakiety umożliwiają korzystanie również z innych usług, jak np. usługi sauny. Należy zaznaczyć, iż nabywając bilet pakietowy, klient może według własnego wyboru skorzystać z danej usługi, tzn. może korzystać zarówno z sauny jak i z basenu, ale takie może skorzystać wyłącznie z usługi sauny bez jednoczesnego korzystania z basenu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne