Interpretacja indywidualna z dnia 11.10.2011, sygn. ITPP2/443-949/11/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-949/11/PS
Opodatkowanie usług edukacyjnych świadczonych przez podwykonawcę.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2011 r. (data wpływu 4 lipca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 29 września 2011 r., (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lipca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 29 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność oświatową na zlecenie spółki z o. o., która posiada uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła ta prowadzi cztery placówki:
- Policealną Szkołę Zawodową,
- Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych,
- Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające dla Dorosłych,
- Centrum Szkoleniowe Policealna Roczna Szkoła Rozwoju Zawodowego.
Policealna Szkoła Zawodowa uczy nowego zawodu osoby, które chcą zmienić zawód lub osoby, które chcą zdobyć zawód. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych kształci w zakresie ogólnym. Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające dla Dorosłych umożliwia uzupełnienie wykształcenia zawodowego (średnie szkolenie zawodowe). Centrum Szkoleniowe Policealna Roczna Szkoła Rozwoju Zawodowego prowadzi kursy roczne, na których kształci w zakresie konkretnych zawodów. Pierwsze trzy szkoły finansowane są ze środków publicznych, ostatnia z odpłatności ponoszonej przez uczestników kursów. Ostatnia ze szkół wydaje absolwentom zaświadczenia o ukończeniu kursu określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216 ze zm.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty