Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2010, sygn. IPPP2-443-270/10-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2-443-270/10-2/IZ
stanowisko wnioskodawcy w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usług za pośrednictwem automatów oraz prowadzenie na kasie rejestrującej zbiorczej rejestracji wszystkich transakcji jest nieprawidłowe
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.04.2010 r. (data wpływu 05.05.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usług za pośrednictwem automatów oraz prowadzenie na kasie rejestrującej zbiorczej rejestracji wszystkich transakcji w automatach - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.05.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży usług za pośrednictwem automatów oraz prowadzenie na kasie rejestrującej zbiorczej rejestracji wszystkich transakcji w automatach .
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka prowadzi w swoich sklepach, w wyodrębnionej części (powierzchni) lokale gastronomiczne (bary, restauracje), w których świadczy usługi gastronomiczne polegające na sprzedaży posiłków oraz napojów. Część usług sprzedawana jest za pośrednictwem urządzeń automatycznych, np. hot dogi, cola nalewana do kubka, kawa, herbata, napoje w butelkach, zestawy (np. hot dog + cola, kawa lub herbata + ciastko). Do takiego urządzenia klient wrzuca pieniądze, wybiera produkt, otrzymuje z urządzenia wydruk (pokwitowanie) potwierdzające zamówienie i następnie z tym wydrukiem podchodzi do lady, gdzie odbiera zamówienie (a następnie idzie do stolika celem spożycia, czasem zabiera ze sobą na wynos). Wszystkie powyższe transakcje dokonane przy wykorzystaniu wskazanych automatów są ewidencjonowane w kasie fiskalnej zbiorczo, na koniec dnia (po zamknięciu sklepów). Przed rozpoczęciem sprzedaży w automatach w sposób opisany wyżej, usługi te były sprzedawane w sposób tradycyjny, tj. przez sprzedawców w sklepie, jak wszelkie inne usługi gastronomiczne, świadczone w części, restauracyjnej (barowej), zaś każda pojedyncza transakcja sprzedaży przez sprzedawcę była ewidencjonowana w kasie fiskalnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty