20.11.2009 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2009, sygn. IPPB1/415-666/09-4/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-666/09-4/KS

Czy zespół składników wykorzystywanych przez Wnioskodawczynię do prowadzenia działalności gospodarczej pod firmą Y stanowiłby zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku wniesienia tych składników aportem do spółki kapitałowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 8 września 2009 r. (data wpływu 11 września 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zespołu składników wykorzystywanych do prowadzenia działalność gospodarczej wnoszonych aportem do spółki kapitałowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości uznania za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zespołu składników wykorzystywanych do prowadzenia działalność gospodarczej wnoszonych aportem do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jako indywidualny przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą za pośrednictwem spółki osobowej X Sp. z o.o. SKA (jest akcjonariuszem w tej spółce) oraz odrębną działalność gospodarczą jako Elżbieta G. pod firma Y. W ramach działalności prowadzonej pod firmą Y Wnioskodawczyni jest właścicielem praw do wielu znaków towarowych wykorzystywanych w produkcji i dystrybucji lodów, w szczególności znaku Z Wnioskodawczyni stale ponosi wysiłki na rzecz opracowywania nowych znaków towarowych i ich rejestracji. Wnioskodawczyni zawarła z kilkoma podmiotami umowy franchisingu na podstawie, których franchisingobiorcy prowadzą lodziarnie z prawem do wykorzystywania znaków towarowych, know-how oraz innych informacji i materiałów nie będących know-how, stanowiących własność Wnioskodawczyni.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne