17.09.2008 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2008, sygn. IBPP2/443-572/08/WN, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-572/08/WN

Czy Wnioskodawca ma prawo do zwrotu kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek bankowy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko X S.A. przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2008r. (data wpływu 18 czerwca 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie prawa do zwrotu na rachunek bankowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w sytuacji, gdy w danym okresie rozliczeniowym (ostatnim miesiącu działalności gospodarczej) nie wykonano czynności podlegających opodatkowaniu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2008r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie prawa do zwrotu na rachunek bankowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w sytuacji, gdy w danym okresie rozliczeniowym (ostatnim miesiącu działalności gospodarczej) nie wykonano czynności podlegających opodatkowaniu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka prawa handlowego będąca osobą prawną, prowadząca od kilku lat aktywną działalność gospodarczą opodatkowaną podstawową stawką VAT i deklarująca regularnie nadwyżkę podatku należnego nad naliczonym w związku z planowaną reorganizacją rozważa możliwość zaistnienia następującej sytuacji:

Spółka likwiduje działalność gospodarczą, w deklaracji VAT 7 za ostatni miesiąc działalności

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne