Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 18.04.2007, sygn. PSUS/PB-RI-PDP/423-26/P/82/07/MK/40441, Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu, sygn. PSUS/PB-RI-PDP/423-26/P/82/07/MK/40441
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym przedmiot (narzędzie) składający się na Oprzyrządowanie powinien być kwalifikowany jako odrębny środek trwały, czy też powinien być kwalifikowany jako jeden obiekt inwentarzowy z Maszyną na której jest instalowany?
Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) s t w i e r d z a m że stanowisko podatnika przedstawione we wniosku z dnia 12.01.2007 r., który wpłynął w dniu 18.01.2007 r. o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie nr 1) jest nieprawidłowe.
W dniu 18 stycznia 2007 r. do Naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Jak stanowi art. 14a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa stosownie do swojej właściwości naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego lub wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta mają obowiązek udzielić pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w ich indywidualnych sprawach, w których nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa albo postępowanie przed sądem administracyjnym. W myśl art. 14a § 4 cytowanej ustawy, udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, o której mowa w § 1, następuje w drodze postanowienia na które przysługuje zażalenie.
Stan faktyczny opisany przez wnioskodawcę oraz jego stanowisko w sprawie:
- stan faktyczny
Spólka jest wytwórcą produktów z grupy urządzeń zamykających, do których zalicza się różne modele klamek okiennych, klamek drzwiowych, rozet wewnętrznych i zewnętrznych oraz innych akcesoriów takich jak blokady wepewe, zamki do okien zwykłych oraz dachowych (zwanych dalej Produktami). Każdy z tych Produktów składa się z kilku części (zwanych dalej Komponentami), które są następnie ze sobą łączone tworząc gotowy Produkt będący przedmiotem sprzedaży dokonywanej przez Spółkę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, a środki pieniężne uzyskiwane ze sprzedaży tych Produktów stanowią źródło przychodu dla Spółki. Wytwarzanie Produktów oraz Komponentów realizowane jest w oparciu o szczegółową dokumentację techniczną obejmującą rysunki, specyfikacje techniczne, normy jakościowe oraz procedury technologiczne (zwana dalej Dokumentacją Technologiczną). Wytwarzanie Produktów według przedmiotowej Dokumentacji Technologicznej stanowiącej tajemnicę Spółki prowadzi do tego, iż Komponenty mogą być wykorzystywane jedynie przez Spółkę do wytworzenia gotowego Produktu. Z przyczyn natury prawnej (ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa) i faktycznej (unikalność wymiarów i właściwości) nie istnieje możliwość wykorzystania komponentów do wytworzenia innych produktów, niż Produkty Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty