Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 29.08.2006, sygn. ZD/406-39/PIT/06, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-39/PIT/06
Czy opłata za usługi medyczne opłacana w formie ryczałtu stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W dniu 29 maja 2006r. Płatnik złożył wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, który następnie został uzupełniony w dniu 14 czerwca 2006r.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Wnioskująca zawarła z niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych.
W ramach umowy, Spółka płaci za każdy miesiąc obowiązywania umowy wynagrodzenie ryczałtowe, liczone jako iloraz ryczałtu na osobę i liczby pracowników korzystających. Spółka wykupiła następujące rodzaje abonamentów:
- - pakiet podstawowy plus dodatkowe świadczenia zdrowotne (tzw. usługa Best Doctors),
- - pakiet diamentowy plus dodatkowe świadczenia zdrowotne (tzw. usługa Best Doctors) plus dodatkowe świadczenia zdrowotne udzielane członkom rodzin pracowników.
Wynagrodzenie za pakiet jest uzależnione od zakresu świadczonych usług. Usługi te obejmują m.in.
- - wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie, zgodnie z Kodeksem pracy,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty