Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.02.2006, sygn. III-2/443-31/06/GB, Urząd Skarbowy Łódź-Śródmieście, sygn. III-2/443-31/06/GB
Przedmiotem pytania jest określenie czy "w przypadku otrzymania błędnej ustnej informacji od pracownika Urzędu Skarbowego o obowiązku zarejestrowania się jako czynny podatnik podatku VAT w sytuacji kiedy nie było takiego obowiązku mogę się w każdej chwili wyrejestrować się jako czynny podatnik podatku VAT".
Podatniczka zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia z dnia 10.05.2005 r. została ustanowiona Zarządcą Sądowym nieruchomości. Właścicielami kamienicy są w częściach ułamkowych cztery osoby fizyczne i Gmina Łódź. Na terenie nieruchomości znajdują się lokale mieszkalne, 3 lokale użytkowe oraz 7 garaży. Z tytułu administrowania nieruchomością w imieniu współwłaścicieli Podatniczka przyjmuje należności pieniężne za czynsz od lokali mieszkalnych (sprzedaż zwolniona PKWiU 70.20.11) i należności opodatkowane z tytułu wynajmu lokali użytkowych i garaży. Szacunkowy roczny obrót z tytułu wynajmu lokali użytkowych i garaży nie przekroczy kwoty 27 000 zł. Podatniczka jako" Zarządca Sądowy nieruchomości administrując nieruchomością stanowiącą współwłasność 4 osób fizycznych (nie będących wtedy czynnymi podatnikami podatku VAT) i Gminy Łódź (która była i jest podatnikiem podatku VAT) w częściach ułamkowych zgodnie z otrzymaną informacją w Waszym Urzędzie przed rozpoczęciem sprzedaży zarejestrowałam się jako czynny podatnik podatku VAT. Od m-ca lipca składam deklaracje VAT-7 na moje nazwisko uwzględniając zakup towarów i sprzedaż usług całej nieruchomości łącznie".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty