Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 16.03.2006, sygn. DP1/423-17/06/23029, Małopolski Urząd Skarbowy, sygn. DP1/423-17/06/23029
Czy wydatki na wskazane we wniosku świadczenia medyczne, z których korzystają pracownicy Spółki stanowią koszt uzyskania przychodów?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Małopolskiego Urzędu Skarbowego w Krakowie, działając na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu Państwa wniosku bez znaku z dnia 13.01.2006 r. (data wpływu do tut. Urzędu 24.01.2006 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych stwierdza, że przedstawione we wniosku stanowisko nie jest prawidłowe.
Uzasadnienie
W złożonym wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego wnioskodawca (Spółka) przedstawiła następujący stan faktyczny. Spółka zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług medycznych dla swoich pracowników z podmiotem oferującym usługi zintegrowanej opieki zdrowotnej (np. ..., ...). Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Spółką, a wybranym podmiotem, każdy z pracowników otrzyma imienną kartę, która będzie uprawniać pracownika do skorzystania z usług medycznych, wybranych przez Spółkę i szczegółowo określonych w umowie. Podatnik wyspecyfikował zakres świadczeń, które mają być objęte przedmiotową umową. Spółka zamierza wybrać następujące usługi: 24-godzinny HotLine, 24-godzinna doraźna pomoc karetki pogotowia, medycyna pracy, dostęp do lekarza podstawowej opieki medycznej, konsultacje u lekarzy specjalistów (wszystkie specjalności po skierowaniu od lekarza podstawowej opieki medycznej), prowadzenie ciąży- opieka w okresie ciąży, konsultacje psychiatryczne/psychologiczne, diagnostyka ambulatoryjna (badania, analizy, testy), badania profilaktyczne, fizjoterapia - rehabilitacja i fizykoterapia, szczepienia przeciwko grypie. Stosownie do zawartej umowy Spółka za ww. świadczenia płaci zryczałtowane wynagrodzenie za wszystkich pracowników łącznie, niezależnie od faktu, czy którykolwiek pracownik skorzysta z usług medycznych, a jeżeli skorzysta to bez znaczenia, czy w pełnym czy częściowym zakresie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty