Postanowienie SN z dnia 14 marca 2018 r., sygn. II PK 127/17
Nie spełnia określonego w art. 3989 § 1 pkt 1 k.p.c. wymagania sformułowanie istotnego zagadnienia prawnego w sposób ogólny i nieprecyzyjny, a zwłaszcza ograniczenie się do samego postawienia pytania, bez odniesienia się do problemów interpretacyjnych przepisów.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Jolanta Franczak
w sprawie z powództwa W. S. przeciwko Polskiemu Towarzystwu (...) z siedzibą w W. o ustalenie istnienia stosunku pracy, wydanie świadectwa pracy, przywrócenie do pracy i wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 14 marca 2018 r., skargi kasacyjnej powódki od wyroku Sądu Okręgowego w W. z dnia 18 listopada 2016 r., sygn. akt IX Pa (...), IX Pz (...),
1. odmawia przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania,
2. zasądza od powódki na rzecz pozwanego kwotę 240 zł (dwieście czterdzieści) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Sąd Okręgowy - Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w W. wyrokiem z dnia 18 listopada 2016 r., po rozpoznaniu apelacji powódki W. S. od wyroku Sądu Rejonowego w W. z dnia 26 lutego 2016 r. oddalającego powództwo o ustalenie istnienia stosunku pracy, wydanie świadectwa pracy, przywrócenie do pracy i wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, zmienił wyrok Sądu pierwszej instancji w jego punkcie 1 w ten sposób, że nakazał stronie pozwanej Polskiemu Towarzystwu (...) z siedzibą w W. wydać powódce świadectwo pracy potwierdzające jej zatrudnienie w Oddziale (...) Towarzystwa (...) w W., oddalił dalej idącą apelację i orzekł o kosztach postępowania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty