Postanowienie SN z dnia 19 grudnia 2017 r., sygn. I PZ 15/17
Przepis art. 403 § 3 k.p.c. odnosi się zarówno do strony jak i jego pełnomocnika. W rezultacie, jeśli powód wiedział o dowodzie, nie można głosić, że jego pełnomocnik w rozumieniu art. 403 § 2 k.p.c. "wykrył" nowy dowód, czy okoliczność, która wcześniej była nieznana i niedostępna.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Katarzyna Gonera (przewodniczący)
SSN Zbigniew Korzeniowski
SSN Piotr Prusinowski (sprawozdawca)
w sprawie z powództwa A. S. przeciwko "L." Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w K. (poprzednio "I." Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w K.) o ustalenie istnienia stosunku pracy i dopuszczenie do pracy w postępowaniu ze skargi o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Ł. z 25 lutego 2016 r., sygn. akt VII Pa ."/15 po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 19 grudnia 2017 r., zażalenia powoda na postanowienie Sądu Okręgowego - Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Ł. z dnia 29 czerwca 2017 r., sygn. akt VIII Pa "./16,
I oddala zażalenie,
II zasądza od powoda na rzecz pozwanego 240 zł (dwieście czterdzieści) tytułem zwrotu kosztów postępowania zażaleniowego.
Uzasadnienie
Sąd Okręgowy rozpoznawał skargę powoda A. S. o wznowienie postępowania zakończonego wyrokiem tego Sądu z dnia 25 lutego 2016 r. Postanowieniem z dnia 29 czerwca 2017 r. skarga została odrzucona.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty