Postanowienie SN z dnia 21 września 2017 r., sygn. I PZ 6/17
Jeżeli w okolicznościach przedstawionych w art. 1303 § 2 k.p.c. nie dojdzie do uiszczenia brakującej opłaty, nieopłacenie pisma w wyznaczonym terminie nie wstrzymuje dalszego rozpatrywania sprawy, a obowiązek wniesienia należytej opłaty zostaje zawarty w orzeczeniu kończącym postępowanie w danej instancji. Z przepisu tego nie wynika jednak konieczność ponownego wezwania strony do uiszczenia opłaty po odrzuceniu niedopuszczalnego zażalenia na postanowienie ustalające wartość przedmiotu zaskarżenia.
Teza od Redakcji
Sąd Najwyższy w składzie:
SSN Katarzyna Gonera (przewodniczący, sprawozdawca)
SSN Zbigniew Korzeniowski
SSN Piotr Prusinowski
w sprawie z powództwa J.G. przeciwko [...] Bankowi Spółdzielczemu [...] o przywrócenie do pracy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 21 września 2017 r., zażalenia powódki na postanowienie Sądu Okręgowego - Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w [... ] z dnia 27 lutego 2017 .,
oddala zażalenie.
Uzasadnienie
Powódka J. G. wniosła pozew o przywrócenie do pracy przeciwko [...] Bankowi Spółdzielczemu [...]. Na rozprawie przed Sądem Rejonowym w [...] powódka podtrzymała powództwo o przywrócenie do pracy, zgłaszając jako roszczenie ewentualne, na wypadek gdyby Sąd pracy uznał przywrócenie do pracy za niecelowe, żądanie zasądzenia odszkodowania za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę w wysokości 105.000 zł, czyli równowartości jej rocznego wynagrodzenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty