Wyrok SN z dnia 10 stycznia 2012 r., sygn. I UK 235/11
Ocena rokowań odzyskania zdolności pracy musi być oparta na wiedzy medycznej.
Sąd Najwyższy w składzie :
SSN Bogusław Cudowski (przewodniczący, sprawozdawca)
SSN Romualda Spyt
SSN Małgorzata Wrębiakowska-Marzec
w sprawie z odwołania Jacka L. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych Oddziałowi w R. o prawo do stałej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w dniu 10 stycznia 2012 r., skargi kasacyjnej ubezpieczonego od wyroku Sądu Apelacyjnego w K. z dnia 15 lutego 2011 r.,
uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania i orzeczenia o kosztach postępowania kasacyjnego Sądowi Apelacyjnemu w K.
UZASADNIENIE
Decyzją z 2 października 2007 r. ZUS Oddział w R. przyznał ubezpieczonemu Jackowi L. prawo do renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy na dalszy okres do 30 września 2010 r. w oparciu o orzeczenie Komisji lekarskiej ZUS z 26 września 2007 r. ustalającej, iż stopień dysfunkcji kończyny dolnej prawej badanego czyni go częściowo niezdolnym do pracy w zawodzie technika budowlanego.
Ubezpieczony odwołał się od tej decyzji. Sąd Okręgowy w G. wyrokiem z 26 stycznia 2010 r. zmienił w punkcie 1. zaskarżoną decyzję i przyznał ubezpieczonemu prawo do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy na okres pięciu lat, począwszy od 6 listopada 2009 r., oddalając odwołanie w pozostałym zakresie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty