Postanowienie SN z dnia 26 kwietnia 2007 r. sygn. I KZP 8/07
Przewodniczący: sędzia SN S. Zabłocki.
Sędziowie SN: L. Misiurkiewicz (sprawozdawca), J. Sobczak.
Prokurator Prokuratury Krajowej: A. Herzog.
Sąd Najwyższy w sprawie Edmunda K. i Zbigniewa R., po rozpoznaniu, przekazanego na podstawie art. 441 § 1 k.p.k., przez Sąd Okręgowy w C., postanowieniem z dnia 17 stycznia 2007 r., zagadnienia prawnego wymagającego zasadniczej wykładni ustawy:
Czy jest wygraną w rozumieniu art. 2 ust 1 ustawy o grach i zakładach wzajemnych z 29 lipca 1992 r. wygrana w postaci punktów kredytowych w ramach opłaconego czasu gry umożliwiająca wykorzystanie zdobytych punktów w następnej grze po dokonaniu stosownej opłaty?
postanowił odmówić podjęcia uchwały.
Z uzasadnienia
Edmund K. został oskarżony o to, że będąc wspólnikiem spółki cywilnej „A.” i będąc z tego tytułu na podstawie przepisów prawa uprawnionym i zobowiązanym do prowadzenia spraw gospodarczych tej spółki, działając wspólnie i w porozumieniu ze wspólnikiem Zbigniewem R., prowadził wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 4 poz. 27 ze zm.), w okresie od dnia 2 grudnia 2002 r. do dnia 11 lutego 2005 r., w lokalu Zbigniewa B., w miejscowości P., gry na trzech automatach o nazwach: Popeye, King Tut i Bank, to jest o przestępstwo skarbowe z art. 107 § 1 k.k.s.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty