Wyrok SN z dnia 20 września 2002 r. sygn. III RN 148/01
Sąd Najwyższy w postępowaniu z rewizji nadzwyczajnej od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego nie ocenia prawidłowości ustaleń stanowiących podstawę faktyczną zaskarżonego wyroku, jeżeli rewizja nadzwyczajna nie zarzuca naruszenia przepisów procesowych.
Przewodniczący SSN Kazimierz Jaśkowski
Sędziowie SN Jerzy Kwaśniewski (sprawozdawca), Andrzej Wróbel
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 września 2002 r. sprawy ze skargi Agencji S.T. Spółka z o.o. w O. na decyzję Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na prowadzenie komunikacji autobusowej międzynarodowej, na skutek rewizji nadzwyczajnej Ministra Sprawiedliwości od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 grudnia 2000 r. [...]
oddalił rewizję nadzwyczajną.
Uzasadnienie
Minister Transportu i Gospodarki Morskiej decyzją z dnia 19 kwietnia 1999 r. wydaną na podstawie art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 2 sierpnia 1997 r. o warunkach wykonywania międzynarodowego transportu drogowego (Dz.U. Nr 106, poz. 677) odmówił S.T. Spółce z o.o. w O. zezwolenia na prowadzenie regularnej komunikacji autobusowej na trasie Kolonia-Olsztyn-Kłajpeda w związku z nieprzestrzeganiem przez nią warunków określonych w posiadanym uprzednio, ważnym do dnia 20 kwietnia 1999 r., zezwoleniu na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie regularnej międzynarodowej komunikacji autobusowej na wspomnianej linii, to jest w związku z samowolną zmianą przystanku początkowego z Kłajpedy na Olsztyn oraz niewykonywaniem przewozów codziennie. Decyzja powyższa utrzymana została w mocy decyzją Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 16 sierpnia 1999 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty