Wyrok SN z dnia 9 listopada 2001 r. sygn. V KKN 264/01
W wypadku uchylenia po dniu 16 października 2001 r, po rozpoznaniu kasacji, prawomocnego wyroku wydanego przez sąd rejonowy w sprawie o wykroczenie w trybie art. 508 § 3 k.p.k., jeśli zachodzi potrzeba prowadzenia dalszego postępowania, Sąd Najwyższy uchyla także orzeczenie kolegium do spraw wykroczeń i przekazuje sprawę sądowi rejonowemu do rozpoznania jej w pierwszej instancji.
Przewodniczący: sędzia SN H. Gradzik (sprawozdawca).
Sędziowie SN: P. Hofmański, A. Kapłon.
Prokurator Prokuratury Krajowej: K Napierski.
Sąd Najwyższy po rozpoznaniu w dniu 9 listopada 2001 r, sprawy Piotra K., oskarżonego z art. 66 § 1 k.w. z powodu kasacji, wniesionej przez Prokuratora Generalnego na korzyść oskarżonego od wyroku Sądu Rejonowego w S. z dnia 6 marca 2001 r, utrzymującego w mocy orzeczenie Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w S. z dnia 27 grudnia 2000 r.,
1. uchylił zaskarżony wyrok i utrzymane nim w mocy orzeczenie Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w S.;
2. przekazał sprawę Sądowi Rejonowemu w S. do ponownego rozpoznania w pierwszej instancji.
UZASADNIENIE
Orzeczeniem z dnia 27 grudnia 2000 r. Kolegium d/s Wykroczeń przy Sądzie Rejonowym w S. uznało Piotra K. za winnego tego, ze w dniu 1 lutego 2000 r. w miejscowości G., fałszywą informacją wprowadził w błąd funkcjonariuszy Komisariatu Policji w S., zgłaszając „niezaistniałą interwencję domową” w miejscu zamieszkania, czym spowodował niepotrzebne przybycie funkcjonariuszy policji. Za tak przypisane wykroczenie, zakwalifikowane z art. 66 § 1 k.w. wymierzono obwinionemu karę 200 zł grzywny.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty