Wyrok SN z dnia 13 stycznia 1998 r., sygn. II CKN 517/97
1. Rozstrzygnięcie w przedmiocie kolizji pomiędzy oznaczeniem, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 1993 r. Nr 47, poz. 211), a zarejestrowanym znakiem towarowym może nastąpić tylko w sentencji orzeczenia, a nie w jego uzasadnieniu.
2. Dopuszczalne jest rozszerzenie podstawy kasacyjnej wniesione przed upływem terminu do złożenia kasacji.
Sąd Najwyższy po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z powództwa Wavin Metalplast Buk Spółki z o.o. w B. przeciwko Genowefie K. ... Wawil o ochronę przeciwko czynom nieuczciwej konkurencji na skutek kasacji pozwanej od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi z dnia 6 marca 1997 r. I ACr 4/97 uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu w Łodzi do ponownego rozpoznania i rozstrzygnięcia o kosztach postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 8 marca 1995 r. w sprawie XI GC 577/94 Sąd Wojewódzki (Gospodarczy) w Łodzi nakazał Genowefie K. prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą: Wawil Produkcja rur i kształtek z PCV i PP, lub: Wawil Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych dla budownictwa Eksport-Import, usunięcie z nazwy prowadzonego przedsiębiorstwa oznaczenia literowego Wawil, zaprzestanie oznakowywania wyrobów swego przedsiębiorstwa oznaczeniem literowym Wawil, wycofanie z obrotu wyrobów oznakowanych oznaczeniem literowym Wawil i zamieszczenie w prasie lokalnej w jednym dzienniku o zasięgu centralnym oświadczenia, iż wyroby produkcji firmy Wawil nie mają nic wspólnego z wyrobami powoda. Ponadto rozstrzygnął o kosztach procesu i rygorze natychmiastowej wykonalności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty