20.11.1996 Obrót gospodarczy

Postanowienie SN z dnia 20 listopada 1996 r. sygn. I PKN 22/96

Kasacja nie zawierająca podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienia ulega odrzuceniu.

Przewodniczący SSN: Maria Mańkowska

Sędziowie SN: Józef Iwulski, Walerian Sanetra (sprawozdawca),

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 20 listopada 1996 r. sprawy z powództwa Zenona C. przeciwko Zakładowi Konfekcyjnemu „T.” w K. o zapłatę, na skutek kasacji powoda od wyroku Sadu Apelacyjnego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi z dnia 10 lipca 1996 r. [...]

postanowił:

odrzucić kasację.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 15 kwietnia 1996 r. [...] Sąd Wojewódzki-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Kaliszu oddalił powództwo Zenona C. skierowane przeciwko Zakładowi Konfekcyjnemu „T.” w K. Powód domagał się zasądzenia na jego rzecz wyrównania (podwyższenia) z tytułu „nagrody uznaniowej” za rok 1991 oraz prowizji od zysku za rok 1991.

Rewizja powoda od tego wyroku została oddalona wyrokiem Sądu Apelacyjnego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi z dnia 10 lipca 1996 r. [...]. Od wyroku Sądu Apelacyjnego w imieniu powoda została wniesiona kasacja. Jako jej podstawę wskazano przepis „art. 393 pkt 2 KPC oraz art. 393 § 1 KPC”. Można się domyślać, iż w istocie idzie skarżącemu o przepis art. 393 pkt 2 KPC, który przewiduje, iż kasację można oprzeć na naruszeniu przepisów postępowania, jeżeli uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy oraz o przepis art. 393 § 1 KPC, stanowiący iż kasacja powinna być wniesiona przez pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty