06.04.1995 Obrót gospodarczy

Wyrok SN z dnia 6 kwietnia 1995 r. sygn. III ARN 11/95

Uwzględniając rewizję nadzwyczajną skierowaną przeciwko uzasadnieniu prawomocnego wyroku Sąd Najwyższy, na podstawie art. 423 § 1 zd. 2 k.p.c., może skreślić jego odpowiednie fragmenty i wpisać w to miejsce inną treść w taki sposób, aby zmienione uzasadnienie odpowiadało wymogom z art. 328 § 2 k.p.c.

Przewodniczący SSN: Walery Masewicz

Sędziowie SN: Kazimierz Jaśkowski (sprawozdawca), Jerzy Kwaśniewski, Janusz Łętowski, Andrzej Wróbel

Sąd Najwyższy, przy udziale prokuratora Waldemara Grudzieckiego, po rozpoznaniu w dniu 6 kwietnia 1995 r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa Kruszyw Mineralnych i Lekkich w K. na decyzję Kolegium Odwoławczego przy Sejmiku Samorządowym Województwa C. z dnia 4 lutego 1993 r., [...] w przedmiocie ustalenia podatku od nieruchomości za rok 1992, na skutek rewizji nadzwyczajnej Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego [...] od uzasadnienia wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach z dnia 5 listopada 1994 r. [...]

zmienił zaskarżone uzasadnienie wyroku w ten sposób, że skreślił w tym uzasadnieniu fragment poczynając od słów na stronie trzeciej wiersz siódmy od dołu „Przez wyrażoną...” do słów na stronie piątej wiersz drugi od góry „...do danego podatnika” i w to miejsce wpisał: „Tereny poeksploatacyjne podlegające rekultywacji, które pozostają we władaniu przedsiębiorstwa wydobywającego kopaliny, są gruntami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej w rozumieniu art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. Nr 9, poz. 31 ze zm.).”

Uzasadnienie

Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszyw Mineralnych i Lekkich w K. posiada w zarządzie na terenie Gminy K. grunty o powierzchni 311.435 m2

W deklaracji w sprawie podatku od nieruchomości za rok 1992 Przedsiębiorstwo to zadeklarowało - oprócz budynków i budowli - grunty o powierzchni 158.445 m jako związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz grunty o powierzchni 158.008 m jako nie zajęte na działalność gospodarczą, określając podatek od nieruchomości w łącznej kwocie 146.037.000 zł.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty