Uchwała SN z dnia 18 maja 1995 r., sygn. III CZP 62/95
Sąd Najwyższy w sprawie z wniosku Banku Spółdzielczego w T. o wpisanie jednolitego tekstu statutu Banku po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym zagadnienia prawnego przedstawionego przez Sąd Wojewódzki w Białymstoku postanowieniem z dnia 24 marca 1995 r. VII Gr 19/95 do rozstrzygnięcia w trybie art. 391 k.p.c.:
Czy treść art. 41 § 2 prawa spółdzielczego w brzmieniu ustalonym art. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zmianie ustawy Prawo spółdzielcze oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 90, poz. 419) wprowadza bezwzględne wymaganie quorum połowy obecnych uprawnionych do głosowania przy podejmowaniu uchwał przez Walne Zgromadzenie (zebranie przedstawicieli)?
podjął następującą uchwałę:
Przepis art. 41 § 2 prawa spółdzielczego w brzmieniu nadanym temu przepisowi przez art. 1 pkt 25 lit. a) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zmianie ustawy Prawo spółdzielcze oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 90, poz. 419) dopuszcza możliwość odstąpienia również od zasady, że uchwały walnego zgromadzenia (zgromadzenia przedstawicieli) są podejmowane w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania (
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty