Wyrok SN z dnia 14 marca 1991 r., sygn. III ARN 32/90
Zgoda strony na wzruszenie w całości lub w części decyzji, z której czerpie ona swe prawa, nie może być ani dorozumiana, ani domniemana. Tylko i wyłącznie zgoda udzielona wprost i wyraźnie, przez stosowne oświadczenie złożone organowi administracji państwowej, może stanowić jedną z przesłanek zmiany lub uchylenia ostatecznej decyzji na podstawie art. 155 k.p.a.
Przewodniczący: sędzia SN W. Masewicz.
Sędziowie SN: J. Borkowski (sprawozdawca), T. Flemming-Kulesza, A. Józefowicz, J. Kwaśniewski.
Sad Najwyższy z udziałem prokuratora W. Grudzieckiego, po rozpoznaniu sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej Budowy Domów Jednorodzinnych (...) w W. na decyzję Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 8 sierpnia 1989 r. w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji na skutek rewizji nadzwyczajnej Pierwszego Prezesa Sadu Najwyższego od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 lutego 1990 r. oddalił rewizję nadzwyczajni).
Uzasadnienie
Decyzji) z dnia 10 czerwca 1986 r., wydaną przez Prezydenta m.st. Warszawy, Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowy Domów Jednorodzinnych (...) w W. uzyskała ustalenie lokalizacji inwestycji (budownictwo mieszkaniowe) w rejonie ulic Dominikańskiej i Boryszewskiej w W., zgodnie z wnioskiem wniesionym w 1985 r. Spółdzielnia uzyskała tę lokalizację na terenie obejmującym, między innym i, fragmenty dwóch działek budowlanych o nr 1260 i 1266, które to działki byty przedmiotem postępowania zmierzającego do ustanowienia użytkowania wieczystego na rzecz Wojciecha i Henryki S. - sukcesorów Michała S.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty