Postanowienie SN z dnia 25 maja 1976 r., sygn. I PRN 37/76
1. Artykuł 69 k.p., wyłączający w granicach i w zakresie w mm określonym tryb rozpatrywania sporów pracowniczych przewidzianych w kodeksie pracy, nie dotyczy lekarza pełniącego funkcję ordynatora oddziału w szpitalu, jeśli - wbrew zaleceniom zawartym w § 1 ust. 1 pkt 17 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 listopada 1974 r. w sprawie określenia stanowisk kierowniczych, na których zatrudnia się pracowników na podstawie powołania (Dz. U. Nr 45, póz. 268) - stosunek pracy z tym pracownikiem został nawiązany na podstawie umowy o pracę.
2. Przepis art. 463 § 1 k.p.c. w części dotyczącej związania sądu uprzednią decyzją organu uznającego swą niewłaściwość nie obowiązuje w postępowaniu przed okręgowym sądem pracy i ubezpieczeń społecznych, stosownie bowiem do art. 51 ustawy o okręgowych sądach pracy i ubezpieczeń społecznych postanowienie sądu pracy stwierdzające swą niewłaściwość wiąże zawsze organ, któremu sąd sprawę przekazał.
Przewodniczący: sędzia M. Rafacz-Krzyżanowska (sprawozdawca). Sędziowie: A. Szczurzewski, W. Glabisz.
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym sprawy z wniosku Jadwigi W. przeciwko Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ł. o przywrócenie do pracy, na skutek rewizji nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego PRL na postanowienie Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie z dnia 9 lipca 1975 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty