14.07.1965

Wyrok SN z dnia 14 lipca 1965 r., sygn. III PR 24/65

Nie można przyznać wynagrodzenia na podstawie art. 455 k.z. za czas niezdolności pracownika do pracy z powodu choroby, następujący bezpośrednio po okresie, za który pracownik otrzymał pełne 3-miesięczne wynagrodzenie na podstawie art. 19 rozporządzenia o umowie o pracę pracowników umysłowych.

Przewodniczący: sędzia J. Szczerski (sprawozdawca). Sędziowie: M. Wilewski, J. Knap.

Sąd Najwyższy w sprawie z powództwa Henryka R. przeciwko Zarządowi Budynków Mieszkalnych w W. o należność za pracę i dopuszczenie do pracy, na skutek rewizji nadzwyczajnej Prokuratora Generalnego PRL od wyroku Sądu Powiatowego dla m.st. Warszawy z dnia 17 czerwca 1963 r.,

rewizję nadzwyczajną oddalił.

Uzasadnienie

Powód zatrudniony został przez pozwanego z dniem 1 marca 1962 r. na okres próbny w charakterze magazyniera. W poszczególnych dniach korzystał ze zwolnień lekarskich już w czasie okresu próbnego. Następnie powód stał się niezdolny do pracy z powodu choroby od dnia 28 maja do 4 sierpnia 1962 r. W dniu 6 sierpnia stawił się do pracy (5 sierpnia przypadała niedziela). Powód chorował w dalszym ciągu na tę samą chorobę od 7 sierpnia do 5 listopada 1962 r. Pismem z dnia 21 sierpnia 1962 r. pozwany rozwiązał umowę o pracę z dniem 31 sierpnia 1962 r.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp