Orzeczenie SN z dnia 10/24 czerwca 1954 r., sygn. I CR 257/54
Przepis § 8 rozporządzenia Ministra Pracy i Opieki Społecznej z dnia 28 lutego 1953 r. w sprawie urlopów dla pracowników zatrudnionych w przemyśle i handlu dotyczy tylko kwestii urlopów w przypadku prawidłowego rozwiązania umowy o pracę przez wypowiedzenie, nie ma on natomiast zastosowania w przypadku zwolnienia z pracy ze skutkiem natychmiastowym bez ważnej przyczyny. W takim przypadku pracownikowi należy się wynagrodzenie za niewykorzystany z powodu zwolnienia urlop niezależnie od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.
Sąd Najwyższy w sprawie z powództwa Ignacego K. przeciwko Skarbowi Państwa o należność za pracę, po rozpoznaniu rewizji powoda od wyroku Sądu Wojewódzkiego w Lublinie z dnia 11 grudnia 1953 r.,
zaskarżony wyrok w części oddalającej powództwo zmienił w ten sposób, że zasądził od pozwanego na rzecz powoda dalsza kwotę 2 173 zł; uchylił co do kwoty 252 zł i w tym zakresie przekazał sprawę Sądowi Wojewódzkiemu w Lublinie do ponownego rozpoznania; w pozostałej zaś części rewizję oddalił.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty