Logo Platforma Księgowych i Kadrowych
    Pokaż wyniki dla:
    Pokaż wyniki dla:
    uźytkownik Zaloguj się koszyk Kup dostęp
    • Twój panel
    • Tematyka
      • Podatki (606716)
      • Kadry i płace (26075)
      • Obrót gospodarczy (88754)
      • Rachunkowość firm (3835)
      • Ubezpieczenia (35850)
    • Aktualności
    • Kalkulatory
    • Porady i artykuły
    • Tematy na czasie
      • ZMIANY 2026
      • KSeF 2026
      • ZMIANY 2025
      • SYGNALIŚCI
    • Czasopisma
    • Akty prawne
    • Interpretacje
    • Orzeczenia
    • Formularze
    • Wskaźniki i stawki
    • Narzędzia i programy
      • Kursy walut
      • PKD
      • PKWiU 2015
      • KŚT ze stawkami amortyzacji
    • Terminarz
    • Wideoporady
    20.11.2023 Podatki

    Postanowienie NSA z dnia 20 listopada 2023 r., sygn. III FZ 444/23

    Wstrzymanie wykonania aktu

    Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Sędzia NSA Paweł Borszowski (spr.) po rozpoznaniu w dniu 20 listopada 2023 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Finansowej zażalenia A.K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 czerwca 2023 r., sygn. akt III SA/Wa 1250/23 w przedmiocie odmowy wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi A.K. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 27 lutego 2023 r., nr 1401-IEW4.4123.68.2022/AK w przedmiocie odpowiedzialności podatkowej osób trzecich postanawia oddalić zażalenie.

    Uzasadnienie

    Postanowieniem z dnia 26 czerwca 2023 r., sygn. akt III SA/Wa 1250/23 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił A.K. (dalej: Skarżący) wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 27 lutego 2023 r. w przedmiocie odpowiedzialności podatkowej osób trzecich.

    Uzasadniając swoje stanowisko Sąd pierwszej instancji wskazał, że Skarżący argumentując wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji szeroko udokumentował zły stan zdrowia żony (zmaga się z chorobą nowotworową). Stanu tego i potwierdzającej go dokumentacji medycznej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie zakwestionował. Niemniej Sąd pierwszej instancji stwierdził, iż sam zły stan zdrowia (choć niewątpliwie jest sytuacją trudną, pociągającą za sobą dodatkowe wydatki) nie przesądza jeszcze o konieczności uwzględnienia zgłoszonego żądania. Z okoliczności sprawy musi bowiem wynikać, że wskutek wykonania zaskarżonej decyzji istnieje ryzyko spowodowania trudnych do odwrócenia skutków, bądź wyrządzenie znacznej szkody. Tego zaś Skarżący nie wykazał.

    ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    • Zapłata zaległości podatkowej wyklucza prawo do ulgi w zapłacie podatku – wyrok NSA
    • Wsparcie dla przedsiębiorców w czasie powodzi – rozwiązania pomocowe
    • Czy zdarzenie, do którego doszło podczas samowolnej przerwy, powinno być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy
    • Trudno uzyskać umorzenie zaległości podatkowych ze względu na COVID - wyrok NSA
    • USTAWA z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Art./§ 61 184 197
    ikona kłódki
    Funkcjonalności dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Masz już konto? Zaloguj się
    Kup dostęp
    • INFOR.PL
    • INFORLEX
    • GAZETA PRAWNA
    • INFORORGANIZER
    • SKLEP
    Copyright © 2025 INFOR PL S.A.