Wyrok NSA z dnia 27 lipca 2020 r., sygn. I GSK 433/20
Środki unijne
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Wojciech Kręcisz Sędzia NSA Andrzej Kuba Sędzia del. WSA Jacek Czaja (spr.) po rozpoznaniu w dniu 27 lipca 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 30 stycznia 2020 r., sygn. akt I SA/Sz 955/19 w sprawie ze skargi [...] na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w [...] z dnia [...] listopada 2019 r., nr [...] w przedmiocie negatywnej oceny projektu 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w [...] na rzecz [...][...] (słownie: [...]) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z 30 stycznia 2020 r. sygn. akt I SA/Sz 955/19 w sprawie ze skargi [...] na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie z [...] listopada 2019 r. nr [...] w przedmiocie negatywnej oceny projektu, stwierdził że ocena projektu została wydana w sposób naruszający prawo i przekazał sprawę Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Szczecinie do ponownego rozpatrzenia, orzekając także o kosztach postępowania.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia.
[...] (dalej: Gmina, skarżąca) złożyła projekt [...] do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie ("instytucja pośrednicząca", "organ") w ramach konkursu nr [...] Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPOWZ) na lata 2014-2020.
Gmina wskazała, że 3-letni program ([...]) skierowany będzie do grupy 30 osób (16 kobiet i 14 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, w szczególności osób długotrwale bezrobotnych oraz osób wskazanych w ust. 1 pkt 2 ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz otoczenia tych osób, w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne dla udzielenia wsparcia. Celem wsparcia ma być zwiększenie szans zatrudnienia dzięki uczestnictwu w zajęciach CIS, przez wsparcie zarówno w sferze społecznej, jak i zawodowej. W ocenie Gminy, dużą grupę osób bezrobotnych stanowią osoby w wieku 25-55 lat i zadania w ramach warsztatu [...] będą miały za zadanie aktywizację tej grupy. Zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji wnioskodawca dopuszcza uczestnictwo osób z poza tej grupy, wpisujących się w definicję grupy docelowej. Projekt będzie realizowany zgodnie z zasadami polityki równości szans kobiet i mężczyzn, zrównoważonego rozwoju oraz równości szans i niedyskryminacji poprzez udzielanie wsparcia osobom bez względu na płeć, wiek, stopień niepełnosprawności, rasę, pochodzenie etniczne, religię oraz miejsce zamieszkania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty